facebook

Sprzątanie hal produkcyjnych i przemysłowych w Warszawie

Nasze doświadczenie i ciągle pogłębiana wiedza na temat sprzątania oraz konserwacji posadzek betonowych pomaga nam rzetelnie podchodzić do sprzątania hal przemysłowych w Warszawie. Pracownicy, którzy codziennie starają się, aby nasi klienci byli zadowoleni z wykonywanych przez nas usług, ciągle pogłębiają wiedzę dotyczącą sprzątania, nie tylko poszerzając swoje praktyczne umiejętności, ale także podczas szkoleń teoretycznych.. Jesteśmy dumni, że dzięki nam sprzątanie hal przemysłowych w Warszawie może być jeszcze bardziej efektywne i mniej uciążliwe dla naszych klientów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Amiko Warszawa, to sprzątanie hal najwyższej jakości!

 

Współczesne posadzki betonowe to powierPracownik firmy Amiko podczas sprzątania hal produkcyjych i przemysłowych w Warszawie.zchnie, na których można osiągnąć wyraźne efekty czyszczenia, ale warunkiem powodzenia jest jednak posiadanie niezbędnej wiedzy oraz stosowanie profesjonalnych metod.

Mycie posadzki po budowie

       Do sprzątania pobudowlanego posadzki betonowej przystępujemy po całkowitym związaniu betonu i po procesie pielęgnacji betonu. Jeżeli w tym czasie zacznie się proces sprzątania pobudowlanego, to użycie ciężkiego sprzętu oraz agresywnej chemii spowoduje zdarcie powłoki pielęgnacyjnej przed jej całkowitym utwardzeniem.
Przed przystąpieniem do zmywania posadzki wykonujemy odkurzenie. Na małych powierzchniach wykorzystujemy odkurzacze cyklonowe, na powierzchniach większych zamiatarki.
      Po odkurzeniu powierzchni zmywamy posadzkę czystą wodą, aby zebrać wszelkie drobiny piasku oraz kurzu osiadającego po zamiataniu posadzki.
W kolejnym etapie wykonujemy mycie posadzki środkiem kwaśnym do doczyszczania pobudowlanego o odpowiednim dozowaniu w zależności od rodzaju mytej posadzki. Bardzo ważnym czynnikiem jest maszyna użyta do tego procesu – konieczny jest odpowiedni do zabrudzenia nacisk zespołu szorującego na powierzchnię. Głównym celem mycia posadzki środkiem kwaśnym jest usunięcie pozostałości po gipsie, zaprawach, farbach itp. Szczególnie dużo zabrudzeń tego typu powstaje w wyniku prowadzenia nacięć dylatacyjnych. Dlatego nacisk maszyny odgrywa tu istotną rolę. Niezwłocznie po umyciu posadzki środkiem kwaśnym powtórnie wykonujemy cały proces mycia, używając roztworu środka zasadowego. Ma to istotny wpływ na kondycję oraz wygląd posadzki podczas późniejszego użytkowania. Ważne jest, aby zmienić odczyn posadzki ze środowiska kwaśnego do jak najbardziej neutralnego. W miejscach trudno dostępnych dla dużych maszyn samojezdnych używamy urządzeń jednotarczowych, popularnych szorowarek, i przeprowadzamy proces doczyszczania pobudowlanego w ten sam sposób. Po zakończeniu procesu doczyszczania kolejnym etapem jest codzienna pielęgnacja.

Utrzymanie codzienne posadzki

      Pracownik firmy Amiko podczas sprzątania hal produkcyjych i przemysłowych w Warszawie wykorzystujący wózek samojezdny.Pracę przy pielęgnacji dzielimy na dwie części. Jedna to sprzątanie na sucho przy użyciu sprzętu ręcznego, odkurzaczy i zamiatarek bezpyłowych. Inna to mycie na mokro techniką mopowania w małych pomieszczeniach oraz przy użyciu zmywarek do posadzek na większych powierzchniach. Do mycia większych powierzchni stosujemy kompaktowe maszyn myjących o odpowiednio dobranym nacisku i rodzaju elementu czyszczącego. Bieżące mycie wykonujemy przy użyciu preparatów neutralnych bądź zbliżonych do pH neutralnego. Agresywna chemia używana codziennie ma destrukcyjnywpływ na posadzkę i powoduje, że z czasem staje się ona coraz trudniejsza do utrzymania. Na rynku dostępne są środki do codziennej pielęgnacji o różnych właściwościach. Wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia i wymagań inwestora, co do wyglądu posadzki. W jednym miejscu zastosowanie znajdzie środek nabłyszczający, w innym odtłuszczający, a jeszcze gdzie indziej preparat o długotrwałym, przyjemnym zapachu.

Doczyszcanie

      Doczyszczanie posadzki wymaga w pierwszym etapie rozpoznaniarodzaju brudu. Czy mamy do czynienia z zabrudzeniem tłustym, czy raczej osadem wodnym lub rdzą? Od prawidłowego rozpoznania zależypowodzenie w doborze odczynu środka myjącego. W tym procesie zastosowanie mają zwykle środki o skrajnych pH koncentratów. Kolejnym ważnym elementem jest dobór urządzenia myjącego o odpowiednio dużym nacisku oraz właściwej szerokości roboczej. Podczas doczyszczania używamy przeważnie metody namaczania. Pozwala to na dogłębne rozpuszczenie zabrudzenia oraz wniknięcie środka chemicznego w pory posadzki. Rozpuszczony brud zbieramy przy pomocy odkurzacza na mokro lub automatu myjącego. Ważne jest, aby namoczonego zabrudzenia nie zostawić na powierzchni, ponieważ kiedy wyschnie, będzie konieczne powtórzenie procesu. W zależności od stanu posadzki używamy odpowiedniego koloru padu lub szczotki.

Konserwacja

      Aby przedłużyć żywotność posadzki betonowej oraz zminimalizować wnikanie brudu w pory posadzki, raz na jakiś czas należy przeprowadzić jej konserwację. Zapobiega to również nadmiernemu pyleniu posadzki.  Konserwację przeprowadzamy preparatami na bazie polimerów, poliuretanu lub żywic. Dobór środka uzależniamy od rodzaju posadzki oraz od jej przeznaczenia i obciążeń, jakie powinna wytrzymać. Od prawidłowej konserwacji zależy w dużym stopniu trwałość nawierzchni posadzki oraz szybkość jej degradacji. Na doczyszczoną, zneutralizowaną posadzkę czystym mopem nakładamy cienkie warstwy powłok, pamiętając o krzyżowym ułożeniu kolejnych warstw.      Po stwardnieniu środka przystępujemy do polerowania maszynami jednotarczowymi z odpowiednio dobranym padem. Podczas kontaktu powłoki z obracającym się padem wytwarza się ciepło. W ten sposób warstwa ochronna ulega utwardzeniu przez utwardzenie termiczne.

Project: Tworzenie stron WWW